Koźmiński Camps

Ozłoceni wioślarze AZS Koźmiński i kolejny awans do finałów

Dwa złote medale wioślarzy...

Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie ma za sobą bardzo udany weekend. Największym sukcesem było obronienie tytułu mistrzowskiego sprzed roku naszych wioślarzy. Finał AMP w wioślarstwie odbył się w Bydgoszczy, a wzięło w nim udział ponad 200 studentów z 21 uczelni.
Finałowe podium było bardzo podobne do ubiegłorocznego. AZS Koźmiński ponownie stanął na najwyższym stopniu klasyfikacji drużynowej, ponownie było w kategorii ósemek mężczyzn (skład: Konrad Franke, Piotr Fulara, Maksymilian Grejcz, Kacper Ozimek, Konrad Siwek, Witold Szczepański, Łukasz Słocki, Piotr Gielec, sternik Aleksandra Niwińska). Ponadto brąz w jedynkach zdobył Konrad Franke, a rywalizacji dwójek kobiet nasze zawodniczki Zuzanna Duda i Alina Korytkowska zajęły drugie miejsce.

Rozgrywany w Łodzi półfinał B w tenisie zakończył się awansem zarówno drużyny kobiet, jak i mężczyzn. Drużyna pań w finale pokonała Uniwersytet Warszawski 2:0. Panowie w półfinale ulegli 1:2 UW, ale w spotkaniu o 3. miejsce wygrali z Politechniką Lubelską 2:0. Tym samym nasze zespoły zapewniły sobie udział w finale AMP.

AZS Koźmiński wygrał również półfinał B w koszykówce mężczyzn, dzięki temu w dniach 24-26.05 powalczy o medale w finałach AMP.

W turnieju półfinałowym AMP rywalizować będą również drużyny kobiet i mężczyzn w siatkówce plażowej. Akademię Leona Koźmińskiego będą reprezentować pary panów: Makar/Borkowski, Wójcik/Nowak i Ostaszewski/Szostek, a wśród pań: Tokarska/Zdon i Kucińska/Osowska.