Koźmiński Obozy

Cztery medale AMP w pływaniu dla AZS Koźmiński

Cztery medale Akademickich Mistrzostw Polski w pływaniu przywieźli z Lublina reprezentanci Akademii Leona Koźmińskiego.

Na początek złoto zafundowała nam męska sztafeta 4x50m stylem dowolnym (Szymon Bogacki, Karol Zbutowicz, Michał Perl, Stanisław Kolczyński), wygrywając z czasem 1:30,98.
Do sztafety pływacy AZS Koźmiński dorzucili jeszcze trzy krążki w startach indywidualnych. Dwa brązowe wywalczył Karol Zbutowicz - na 50m i 100m stylem grzbietowym. Srebro na dystansie 50 metrów stylem dowolnym wypływał Michał Perl, osiągając nowy rekord życiowy 22,81.  
"Zrealizowaliśmy plan w 100 procentach, jestem zadowolony z całej drużyny. Można powiedzieć, że mieliśmy szansę na srebro Konrada Zbutowicza, bo niewiele zabrakło, ale to tylko sport i niczego nie można przewidzieć" - podsumował trener AZS Koźmiński Paweł Korzeniowski.
W AMP wzięło udział 650 zawodników z 74 uczelni z całej Polski. Wydarzenie podglądała m. in. mistrzyni olimpijska z Aten 2004 - Otylia Jędrzejczak.
"Poziom sportowy rywalizacji akademickiej jest coraz wyższy. Komuś, kto dziś trenuje cztery razy w tygodniu, trudno jest wygrać, czasem nawet trudno zdobyć medal. Przed nami jeszcze Akademickie Mistrzostwa Warszawy i czas na zasłużony odpocznek" - dodał Paweł Korzeniowski.
Klasyfikację generalną wśród kobiet zwyciężyła ekipa AWF Wrocław, a wśród mężczyzn AWF Katowice.  

Aktualności

Wszystkie aktualności

Nasi
Partnerzy